Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności
 
29 IV 2015, 20:08:00
Poszukujemy pracownika z prawem jazdy kategorii B (na wyjazdy w całej Unii Europejskiej).
czytaj więcej
22 III 2015, 07:40:52
Pokrycia dachowe z trzciny to nasza specjalność. Zapraszamy do obejrzenia nowego projektu olbrzymiego dachu z trzciny wykonanego w miejscowości Altenkrempe Lubeka w północnych Niemczech.
czytaj więcej
17 III 2015, 13:08:23
Nowa strzecha na zabytkowej farmie - kolejny zagraniczny klient obdarzył naszą firmę zaufaniem
czytaj więcej
17 III 2015, 13:00:53
Swieżo polożony dach z trzciny na historycznym budynku.
czytaj więcej
7 III 2015, 07:25:34
Dom ryglowy - czyli jak wybudować piękny dom łącząc tradycję, elegancję i nowoczesne technologie, dające unikalny klimat i charakter budynku.
czytaj więcej
19 I 2015, 15:31:10
W tym artykule chcielibyśmy pomóc Państwu odpowiedzieć na pytanie jak wybrać dobry dach. Niezależnie od tego czy nasz budynek będzie spełniał funkcje mieszkaniowe, czy będzie to pensjonat, czy może restauracja, wybór elementu pokrycia dachowego należy do podstawowych decyzji każdego inwestora.
czytaj więcej
15 I 2015, 09:24:11
Firma Słowinex rozpoczyna kolejny projekt wymiany dachu z trzciny na zabytkowym budynku w Niemczech
czytaj więcej


Dachy z trzciny   strzechy   domy modułowe   domy drewniane

Dotacje UE
Informujemy, ze firma Slowinex I - Andrzej Kawalec otrzymala dotacje wspólfinansowana przez Unie Europejska ze srodków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniajaca inwestycje w zrównowazone rybolówstwo w ramach srodka 4.1. Rozwój obszarów zaleznych od rybactwa z wylaczeniem realizacji operacji polegajacych na funkcjonowaniu lokalnej grupy rybackiej (LGR) oraz nabywaniu umiejetnosci i aktywizacji lokalnych spolecznosci, Program Operacyjny "Zrównowazony rozwój sektora rybolówstwa i nadbrzeznych obszarów rybackich 2007-2013".

Dachy z Trzciny - Strzechy - Domy Drewniane

Już od dwóch pokoleń nasza firma zajmuje się kładzeniem Dachów z Trzciny i wykonywaniem Domów z Drewna na całym kontynencie europejskim. Zajmujemy się kładzeniem strzechy na nowych konstrukcjach jak i renowacją starych zabytkowych budynków. Słowinex to rodzinna firma opierająca swoją działalność w branży budowlanej na trzech filarach: wykonujemy Dachy z Trzciny zwane Strzechami, Domy z Drewna oraz Domy Modułowe. Łączymy sztukę budowy eleganckich domów drewnianych krytych strzechą z nowoczesnym projektowaniem i obróbką drewna.
Dachy z Trzciny, Domy Drewniane, Domy Modułowe

Dachy z trzciny znane są ze swojej wytrzymałości, przy odpowiedniej konserwacji i wysokiej jakości surowca używanego do konstrukcji są w stanie wytrzymać nawet powyżej 60 lat.Strzecha jest idealnym rozwiązaniem dla miejsc o chłodnych zimach i upalnych latach, ponieważ działa jako izolator i naturalna klimatyzacja. Im grubsze warstwy pokryte strzechą, tym dom staje się lepiej izolowany w naturalny sposób. W chłodne dni, strzecha utrzymuje ciepło uwięzione w tysiącach mini-komór z których składa się trzcina. W upały to samo ciepło nie przedostaje sie do pomieszczeń.Pokrycia dachów trzciną wodną, która rośnie najczęściej wokół jezior i stanowi najtrwalszy surowiec do produkcji strzech, powoduje, że strzecha jest w naturalny sposób wodoodporna. Kłosy trzciny są puste w środku i nie wchłaniają wody. Zaleca się kładzenie grubej warstwy trzciny, w ten sposób wilgoć nie ma prawa wsiąknąć i przedostać się w niższe partie dachu.W dzisiejszych czasach strzechy należą do najbardziej ekologicznych konstrukcji, możliwość dowolnego kształtowania powierzchni dachu jednocześnie dodaje niesamowitej atmosfery budynkom, które dzięki temu idealnie wpisują się w naturalne otoczenie pozostawiając w gościach unikalne wrażenie estetyki połączone z tradycją.


Działalność firmy Słowinex - Dachy z Trzciny
Zajmujemy się przede wszystkim wykonywaniem dachów z trzciny, budowaniem domów drewnianych, domów modułowych, produkcją - pozyskaniem trzciny na terenie pomorza, i innych wyrobów z drewna. Nasze wyroby od lat eksportowane są do Holandii, Niemiec, Francji, Danii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i innych krajów. Zajmujemy się również wykonywaniem zabezpieczeń przeciwpożarowych na dachach z trzciny.

Zapraszamy na nasze media społecznościowe:

FacebookPinterestGoogleplusYoutubeTwitterMedium.comSłowinex
ul. Mickiewicza 51a
76-213 Gardna Wielka

tel. +48 59 84 00 900
tel. +48 59 84 00 407
fax +48 59 84 29 519
GSM: +48 603 896 127

email: biuro@reed.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone Słowinex  2009 - 2015| Mapa strony


[CMS] by cdweb.pl